PROJEKTA NEDĒĻA STARPTAUTISKĀS DZIMTĀS VALODAS DIENAS IETVAROS!

Šogad mūsu iestādē Starptautiskās dzimtās valodas dienai tika veltīta projektu nedēļa, kas norisinājās no  22.02.2021. līdz 26.02.2021. Projekta mērķis: uzturēt un paplašināt bērnu latviešu valodas zināšanas ikdienā.

Katrai dienai grupu skolotājas izveidoja kādu aktivitāti, kas paredzēja ne tikai latviešu valodas apgūšanu, bet arī plānošanu, sadarbību grupās, izmantojot dažāda veida materiālus un daudzpusīgas personības attīstību.

  • Pirmdiena un piektdiena bija saistītas, lai noskaidrotu populārākos vārdus latviešu valodā bērnu un to ģimenēs. Aptaujā piedalījās gan paši bērni, gan arī aktīvi iesaistījās viņu vecāki. Noskaidrojot populārākos vārdus bērni kopā ar skolotājām izmantoja tādas prasmes kā rakstīšana, lasīšana, skaitīšana un arī caurviju prasme sadarbība.
  • Otrdiena bija paredzēta mīļvārdu izmantošanai. Skolotājas kopā ar bērniem noskaidroja kā vecāki mājās sauc savus bērnus mīļvārdiņos. Visas dienas garumā bērni piemeklēja viens otram mīļvārdiņus, tādējādi veidojot pozitīvi emocionālu atmosfēru grupā.
  • Savukārt trešdien vecāko grupu bērni kopā ar skolotājām spēlēja vārdu spēli „Kalendārs”. Spēle paredzēja izmanot kalendārus ar vārda dienām, kur bērni izvēloties sev tīkamāko mēnesi, meklēja nosaukuma burtiem atbilstošus vīriešu un sieviešu dzimtas vārdus, tādējādi pētot, noformējot savu darbiņu un trenējoties lasīšanā, rakstīšanā.  Jaunākā vecuma grupu bērniem šinī dienā skolotājas bija sagatavojušas spēli „Burtu paslēpes” ar tiem paredzētajiem uzdevumiem.
  • Ceturtdiena iestādē bija veltīta daiļlasītāju konkursam „Samīļo savu valodiņu”, kas notika Zoom saziņas platformā starp visām grupām, pieaicinot žūrijā vadītāju, iestādes padomes locekļus, vietnieci un skolotāju logopēdi, kura arī bija šī konkursa koordinatore. Katras grupas, iepriekš noskaidrotajā atlases kārtā, izvirzītie bērni skaitīja dzejoļus latviešu valodā, parādot savu aktiermākslu, prasmi uzstāties skatītāju priekšā un noturēt klausītāju interesi. Bērni uzstājās gan ar latviešu tautasdziesmām, gan ar populāriem latviešu dzejnieku dzejoļiem. Pēc dzejoļu deklamēšanas, žūrija aiz aizvērtām durvīm apspriedās par izvirzītajam nominācijām. Nomināciju „Visjaunākais” izpildītājs ieguva grupas „Pīlīte”, kur bērni kopā ar skolotajām skaitīja kopīgu dzejoli par valodiņu. Grupas „Varavīksne” audzēkne Alise ieguva nomināciju „Visneparastākais dzejolis”, Darja ieguva „Visemocionālākais izpildījums”. Grupā „Pasaciņa” Iļja ieguva „Visizteiksmīgākais izpildījums”, Milana „Visiedvesmojošākais izpildījums” un Maksims „Visneparastākais dzejolis”. Grupas „Bitīte” audzēkņi ieguva Matvejs un Darja „Visdziļākais izpildījums”, Kamilla „Visjautrākais dzejolis” un Daniels „Vismeistarīgākais izpildījums” .Visi iestādes bērni svētkos saņēma saldu pārsteigumu.
  • Piektdiena noslēdzošā projekta diena, kad bērni runā par latviešu valodas folkloru. Lasa pasakas, min mīklas un iet rotaļās.

Paldies vecākiem un pedagogiem par kopīgi padarīto vienu no mazajiem darbiņiem, kura rezultātā bērni dzird, lieto un mācās latviešu valodu.

Apskatīt dzejoļu konkursa “Samīļo savu valodiņu” var nospiežot linku šeit! 

Rakstu sagatavoja vietniece Edīte Radionova.