Pasaules redzes diena

Pēc Pasaules Veselības organizācijas iniciatīvas katru gadu oktobra otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules redzes diena. Šīs tradīcijas mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību, ka redzei, gluži tāpat kā vispārējai veselībai, ir jāvelta īpašas rūpes. 

Turpinot Iestādē iesākto tradīciju, arī šogad organizējām bērniem aktivitātes Pasaules redzes dienas ietvaros. Bērniem bija iespēja piedalīties kvestā „Meklēsim ar sprīdīti dārgumus”.  Lai atrastu dārgumus, Sprīdītis kopā ar bērniem minēja mīklas, un tās atminot devās tālāk uz nākamo objektu pildīt kādu no aizraujošajiem uzdevumiem, izmantojot tādas maņas kā redzi, dzirdi, tausti un ožu. Bērniem bija iespēja parādīt savas orientēšanās prasmes, pēc fotogrāfijas atpazīt objektus, kuri atrodas iestādes teritorijā un atrast tos, kā arī atkārtot augļu un dārzeņu nosaukumus, skaitīt un izlasīt rotaļu laukumā atrastās kartītes informāciju un pārvarēt šķēršļu joslu.

Veiksmīgi izpildot visus uzdevumus Sprīdītis ar bērniem nonāca līdz vietai, kur bija paslēpti dārgumi. Bērni bija sajūsmā, jo atrastie dārgumi, bija vitamīniem pārpilnie augļi.

Pasākuma nobeigumā, Sprīdītis pārrunāja ar bērniem to, kā ir jāsargā sava redze un jāsaudzē brilles. Visi kvesta dalībnieki ar lielu aizrautību, no savāktajiem dabas materiāliem veidoja brilles, kuras rotāja Iestādes teritoriju.

Galerija

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas 9. speciālās

pirmsskolas izglītības iestādes

vadītājas vietniece

Aija Grauze