Meteņdiena 2021.

Vai visi zina, kas ir Meteņi un kā tos vajag nosvinēt? Šogad latviešu gadskārtas svētkus mēs svinējām laikā, kad ziema jau sāka atkāpties un pamazām savas pēdas mums parādīja pavasaris. Meteņi ir laiks, kad vēl ir sniegs un liekas, ka ārā ir ziema, bet tepat blakus jau viss kūst, pil lāstekas un skaļāk sāk čivināt putniņi.

Neatņemama Meteņdienas sastāvdaļa ir ķekatas un  budēļi, kad mēs varam pārģērbties, izgriezt apģērbu uz otru pusi un mūs neviens nepazīs, tādējādi iztrakojoties dejās, rotaļās un jautrās dziesmās. Simboliski iestādes skolotājas ar grupu bērniem bija izveidojušas Meteņdienas cimdiņu taciņu, gar kuru ejot, lēkājot un dancojot tika aizvadīta ziema prom.

Pie bērniem šajos Meteņos ciemos bija atnākuši ķekatnieki, kuri bija pārģērbušies par Vilku, Lāci un Saimnieci, tādējādi padarot svētkus vēl jautrākus. Saimniece kopā ar Vilciņu un bērniem gāja rotaļās, dziedāja dziesmas un baidīja ziemu, lai tā ātrāk aizietu prom. Šim nolūkam bija iespēja iet un modināt lāci, kas simbolizē pavasara tuvošanos. Pēc šādas izdarības izskanēja bērnu viedoklis, ka diez vai lāča pamošanās līdzēs un ziema aizies prom.

Gan lācis, gan vilks tika izdancināti rotaļās, lai varētu sasildīties un ātrāk pamosties no ziemas miega.

Lācis no migas bija izvilcis savus spilventiņu. Izrādījās, ka tie esot konfekšu papīrīši, kas nejauši nonākuši lāča migā. Domājot zaļi, grupu skolotājas ar bērniem paņēma spilventiņu no lāča un solījās tos pārstrādāt, izveidojot kaut ko skaistu un noderīgu.

Svētku nobeigumā Lācis piedāvāja bērniem iziet Meteņdienas taciņu gan ačgārni, gan lēkājot, gan dancojot. Jo tikai tādā veidā bērni nonākšot pie pārsteiguma vietas, kur tos sagaidīja gards Metešdienas cienasts.

Šie svētki nebūtu izdevušies bez lieliska komandas darba, kurā savu lielisko noskaņojumu un piedalīšanos pasākumā ielika gan bērni, kuri bija pārģērbušies par ķekatniekiem, gan mūzikas skolotājas, gan grupu skolotājas un speciālisti, kuras iedzīvojās vilka, saimnieces un  lāča lomās, gan pedagogi, kuri radīja un iemūžināja jaukus un neaizmirstamus mirkļus, kurus Jūs varēsiet vērot šeit! 

Ziņojumu sagatavoja vadītājas vietniece Edīte Radionova.