Dzimtās valodas dienas 2022

Jau vairāku gadu garumā mēs turpinām sadarboties  ar Latgales centrālās filiāles bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kura rezultātā šogad tapa lieliska Dzimtās valodas dienas 2022 aktivitāte.

Gan lieliem, gan maziem mūsu iestādes bērniem bija iespēja ielūkoties bērnu bibliotēkas sienās virtuāli, nepametot savu bērnudārzu, tādējādi iejūtoties eksursijas dalībnieku lomās. Bibliotākas pārstāvji bērnus aicinaja ielūkoties bibliotēkā: kas tur notiek, kā tur ir jāuzvedas, ko bibliotēkā mēs varam atrast, kā bibliotēka strādā priekš jaunajiem apmeklētājiem un kas tev ir nepieciešams, lai tu to varētu apmeklēt.

Pēc neliela izklāsta par bibliotēkas darbību, bērniem tika piedāvāts leļļu teātra iestudējums “Bubulis”, kurā mazais Pelēns nenobaidījās meža zvērus un sadraudzējās ar lielo Bubuli, tādējādi iegūstot sev draugu un varoņa slavu.

Bērni aktīvi piedalījās bērnu bibliotēkas rīkotajā aktivitātē, ar lielu interesi klausījās un uztvēra no ekrāna otrās puses teikto un redzēto, uzturot  saikni starp runāju un klausītāju.

Skolotājas kopā ar bērniem grupiņās bija sagatavojušas bērnu mīļāko grāmatu izstādi, bērni varēja visas nedēļas garumā prezentēt savas grāmatas viens otram, lasīt tās kopā ar skolotāju vai ar lielāko un prasmīgāko bērnu palīdzību un veidot zīmējumu izstādi “Mana mīļākā grāmata!”

Vēlamies pateikt “paldies” mūsu draugiem bērnu bibliotēkai “Zīlīte”, grupas skolotājām un bērniem par aktīvu iesaisti Dzimtās valodas dienā, ceram uz turpmāko sadrbību un atkal kopā redzēšanās brīdi.

Ziņojumu sagatavoja: administrācija.