DAINU TĒVAM KRIŠJĀŅA BARONA 185 GADADIENA

Oktobra pēdējā nedēļā Daugavpils pilsētas 9. pirmsskolas izglītības iestādē notika Dainu tēvam Krišjānim Baronam 185. gadadienas veltīti pasākumi “Dainu skapi atverot…”. Visu nedēļu grupas skolotājas kopā ar bērniem gatavoja kādu no ieplānotajām aktivitātēm, kas attaino Krišjāņa Barona kā Dainu tēva būtību.

  1. Bērni tika iepazīstināti ar Krišjāņa Barona tēlu, ar tā darbiem un apkopoto apjomu.
  2. Skolotājas kopā ar bērniem klausījās tautas dziesmas, mācījās tās no galvas.
  3. Tā kā dainu apjoms ir tik milzīgs, ka taja var apjukt, tika noteikts orientēties tikai uz dainām- tautasdziesmām, kurās skan saules un mēness vārdi.
  4. Bērni ar skolotāju palīdzību veidoja darbiņu izstādes ( no plastilīna, sāļās mīklas, aplikācijas, diegiem) par tautasdziesmām, kurās skandēts  saulīte un mēnestiņš.
  5. Kopā ar mūzikas skolotāju, bērni izdancoja rotaļu “Saulīte un mēnestiņš” un izdziedāja tautasdziesmas mūzikas pavadījumā. Savukārt grupā tika izveidotas maskas rotaļas izpildei: saulītes un mēnestiņi.
  6. Akcentējot lielo danu apjomu, bērni kopā ar skolotājām veidoja izstādi “Gara mana tēva josta” saskatot tajā latvju rakstu daudzveidību.

Apmeklējot foto galeriju, Jūs, cienījamais mūsu mājas lapas apmeklētāj, ievērosiet, ka šīs nedēļas laikā katra grupa ne tikai uzzināja, kas ir Krišjanis Barons, ne tikai iepazīstināja bērnus ar latviešu kultūras mantojumu- tautadziesmu bagātību, bet izcēlās ar kaut ko īpašu darbiņu izpildījumā.

Tā, piemēram, grupas “Pīlīte” bērni un skolotājas pastaigas laikā izveidoja Latvijas karti no konstruktora gabaliņiem, kuru aizpildīja ar latviju rakstiem, kas tika attainoti izstādē “Gara mana tēva josta”. Savukārt grupas “Varavīksne” skolotājas un bērni pēdējā pasākumu nēdēļas dienā apģērbā izmantoja dzelteno krāsu, akcentējot saules un mēness simboliku un rotaļas  “Saulīte un mēnestiņš”laikā ktram bērnam bija paša darināta maska galvā.  Grupas “Pasaciņa” skolotājas un bērni lika akcentu uz saulītes un mēness attainojumu izstādē, kurā tika izmantots materiāls gan plastilīns, gan papīrs veidojot aplikāciju. Savukārt skatoties sagatavošanas grupas “Bitite”  fotogrāfijas ievērosiet, ka bērni paši ar skolotāju palīdzību izveidoja informatīvo stendu, kas veltīts Krišjānim Baronam 185 gadaienā un cik aizraujoši bērni veidoja izstādi “Gara mana tēva josta” no dabas materiāliem, meklējot rakstus atgādnēs, pielietojot runajošās grīdas elemnetu jaunās kompetenču pieejas ietvaros.

Ziņojumu sagatvoja vadītājas vietniece Edīte Radionova.