„Cimdotā Latvija”

Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicināja ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.

Arī  Daugavpils pilsētas 9. speciālā pirmsskolas izglītības iestāde piedalījās šajā akcijā. Skolotājas rīkoja tematiskās aktivitātes un rotaļnodarbības, audzinot bērnos patriotisma sajūtu, pētot latvju zīmes un to nozīmi. Akcijas ietvaros, kopā ar bērniem, pastiprināti tika izpētīta cimdu rakstu daudzveidība, kā arī cimdu adīšanas, valkāšanas un dāvināšanas tradīcijas Latvijas teritorijā.

Daugavpils pilsētas 9. speciālā pirmsskolas izglītības iestādes administrācija izsaka lielu pateicību bērniem un viņu vecākiem, kuri aktīvi iesaistījās akcijas norisē, noadot un sarūpējot krāsainus, latviskus un siltus cimdus.

 

Informāciju sagatavoja: Daugavpils pilsētas 9. speciālās pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Aija Grauze