Baltā galdauta svētki_2022!

Tuvojoties 4. maija Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai jeb tautā sauktajiem- Baltā galdauta svētkiem, mūsu iestādes bērni kopā ar skolotājām atzīmēja tos ar siltu un mājīgu kopā būšanu savas grupas ietvaros.

Svētku laikā tika  veltīta uzmanība vērtībām- latviešu valodai, tautai un Latvijas valstij! Tika pārdomāts gan par goda drēbēm- baltiem krekliem, gan par Latvijas simboliku, gan par Baltā galdauta svētku būtību un svētku cienastu. Bērni kopā ar skolotajām pārrunāja, kas tie par svētkiem Baltais galdauts, skatoties prezentāciju, iesaistoties diskusijās un  izspēlējot viktorīnas , galda spēles “Latvijas puzzle”, “Latvijas simboli” un izlieka latvju rakstu zīmes no dabas materiāliem, kurās bērni demonstrēja savas zināšanas un pierādīja savu pilsonisko līdzdalību Latvijas valstij.

Baltā galdauta svētki bērniem vienmēr saistās gan ar latviešu dziesmu klausīšanos un  dziedāšanu, gan rotaļu iešanu, kurās bērni jēgpilni un mērķtiecīgi pilnveido savas prasmes latviešu valodas zināšanu papildināšanā, ievērojot tradicionālo repertuāru, ka piemēram, rotaļa “ Saulīte un mēnestiņš”, “Tirgus dziesma” utt.

Svētku pamatā ir tīrs, balts galdauts, kas simbolizē baltas domas  un darbus. Atskatoties uz šo mācību gadu, bērni kopā ar skolotājām atsauca atmiņā pieredzējušo- labās domas, labos darbu un mēģināja prognozēt to igstspējīgu darbību.  Latvijai tika veltīti bērnu labie vārdi: lai Latvija būtu skaista, tīra, skaista, bagāta, saulaina utt.

Svētku kulminācijā bērniem tika sniegta iespēja, izmantojot savu pieredzi pašvadītas mācīšanās ceļā, uzklāt svētku balto galdu, baudīt cienastu un dalīties tajā ar savas grupas bērniem un skolotājām.

Vēlamies Jums dot iespēju iejusties svētku brīžos, skat. GALERIJĀ! 

Ziņojumu sgatavoja: vadītājas vietniece Edīte Radionova.